سه شنبه, ۲۳ مرداد , ۱۳۹۷
۱۳:۱۷:۴۹ - سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵
کدخبر : ۹۵۰۲۱۴58
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سیلاب، اسکلت افاغنه را وارد سیستان کرد/ مسئولین: اطلاع نداریم+ تصاویر
به نقل از عصر هامون ، در تماس های مردمی که به پایگاه خبری عصرهامون صورت گرفت، عنوان شد که سیل اخیر افغانستان با خود اسکلت مردگان افاغنه و اجساد حیوانات را به سیستان آورده است و اکنون روی آب های چاه نیمه چهارم شناور هستند. یکی از شهروندان با بیان اینکه برخی عنوان کرده […]

به نقل از عصر هامون ، در تماس های مردمی که به پایگاه خبری عصرهامون صورت گرفت، عنوان شد که سیل اخیر افغانستان با خود اسکلت مردگان افاغنه و اجساد حیوانات را به سیستان آورده است و اکنون روی آب های چاه نیمه چهارم شناور هستند.
یکی از شهروندان با بیان اینکه برخی عنوان کرده اند که این اسکلت ها، اجساد قبرستان نیاتک زابل است، گفت: آب افغانستان مستقیم از افغانستان وارد سد زهک و سپس بدون ورود به کانال های شهری وارد سد چهارم می شود لذا اسکلت های یافت شده در چاه نیمه چهارم اسکلت افاغنه هستند.
وی ضمن ابراز نگرانی از آلودگی آب خواستار پیگیری این موضوع از سوی عصرهامون شد.

اطلاعی نداریم
در تماسی که پایگاه خبری عصرهامون  جهت پیگیری این موضوع با هوشنگ ناظری فرماندار زابل داشت، وی ضمن تکذیب این خبر اظهار داشت: در این
خصوص گزارشی برای ما ارسال نشده است و شایعه ای بیش نیست.
جهت پیگیری بیشتر با احمد عاقبت بخیر مدیر کل آب منطقه ای سیستان و بلوچستان داشتیم که وی ابراز بی اطلاعی کرد.
در ادامه پیگیری ها اربابی رئیس آب منطقه ای سیستان با بیان اینکه دارم به جلسه می روم، عنوان کرد: بعدا در این خصوص صحبت می کنیم.

اسکلت مردگان خیلی هم آلودگی ایجاد نمی کند
علی اکبر نصیری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل نیز ضمن ابراز بی اطلاعی از اسکلت های چاه نیمه چهارم گفت: قاعدتا اسکلت مردگان خیلی هم آلودگی ایجاد نمی کند .

وی ادامه داد: آب سیستان تصفیه می شود و فکر نکنم اسکلت مردگان بیماری خاصی ایجاد کند.
در تماسی که با کامبیز مشتاق گوهری مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری سیستان و بلوچستان ضمن ابراز بی اطلاعی از این موضوع، گفت: سیستان تعداد زیادی محوطه تاریخی و باستانی دارد لذا این اسکلت ها می توانند از مناطقی باشند که محوطه تاریخی در آن هستند لذا اگر موقعیت اسکلت ها را اعلام کنید موضوع را پیگیری می کنیم.
پیگیری این موضوع همچنان از سوی عصرهامون ادامه دارد و به زودی اخبار جدیدی در این خصوص منتشر می شود.

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آخرین اخبار مهم ایران و جهان
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
به کانال تلگرامی ما بپیوندید جهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید جهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید جهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید جهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید جهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید
  • Polls

    How Is My Site?

    View Results

    Loading ... Loading ...