سه شنبه, ۲۳ مرداد , ۱۳۹۷
۱۳:۵۳:۵۷ - سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵
کدخبر : ۹۵۰۲۱۴66
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تا اطلاع ثانوی شنا نکنید/ والدین مراقبت از فرزندان را جدی بگیرید
به گزارش سرویس اجتماعی پایگاه خبری سیستان و بلوچستان به نقل از ندای هیرمند؛ آب های ورودی با وجود اینکه نعمت بزرگی برای سیستان و سیستانی محسوب می شود اما هر ساله با غرق شدن افراد در نهر های خروشان سیستان به علت سهل انگاری این نعمت بزرگ را به کام برخی خانواده ها تلخ می […]

به گزارش سرویس اجتماعی پایگاه خبری سیستان و بلوچستان به نقل از ندای هیرمند؛

آب های ورودی با وجود اینکه نعمت بزرگی برای سیستان و سیستانی محسوب می شود اما هر ساله با غرق شدن افراد در نهر های خروشان سیستان به علت سهل انگاری این نعمت بزرگ را به کام برخی خانواده ها تلخ می کند.

سد زهک
هر ساله با آغاز سال جدید و آب شدن برف کوه های کشور افغانستان مقدار آبی به شدت وارد استان سیستان و بلوچستان میشود که با وجود اینکه این آب در همان یک ماه که تداوم دارد زمینه اشتغال همچون صید ماهی و آبیاری اراضی کشاورزی را به وجود میاورد.
اما خارج از فواید آن به دلیل سهل انگاری و یا عطش برای شنا کردن در این نهرها و کانال ها هر ساله جان بسیاری از اهالی منطقه سیستان را می گیرد که این خود باعث نگرانی برخی از خانواده ها شده است.
چند سال پیش بود که یکی از اهالی شهر دوست محمد با چن تن از اعضای خانواده برای شنا به یکی از کانال های هیرمند مراجعه میکند اما متاسفانه با شدت آبی که در برخی از این نهر ها وجود دارد وی نمیتواند بدن خود را در آب کنترل کند و در نهایت غرق می شود.
شدت آب به حدی بود که جنازه فرد حادثه دیده را با خود به هر جا میکشید و بسیاری از سازمان ها از جمله هلال احمر و خانواده ی وی روزها از این نهر آب به نهر بعدی به دنبال جنازه فرد مورد نظر میگشتند.
خانواده آقای حاتمی پس از سپری کردن ۶ روز سخت جنازه پسرشان را در یکی از نهرهای شهری دورتر پیدا می کنند و در آنجا با وی وداع کرده و سپس او را به خاک می سپارند.
اما این غرق شدن پایان ماجرا نیست امسال نیز با وجود هشدار هایی که مسئولین اعلام کرده اند دو نوجوان سیستانی نیز با سهل انگاری در کام آب  های خروشان فرو رفتند و دار فانی را وداع گفتند.
با این وجود باز هم دیده میشود که بسیاری از خانواده ها بی توجه به این مسئله اجازه شنا کردن به برخی از این نوجوانان در کانال ها ی آب را میدهند ، اما باید توجه داشته باشند که حادثه هیچگاه خبر نمیکند و همواره باید مراقبت های ویژه ای نسبت به فرزندان خود داشته باشیم.
امید است که هشدار های مسئولین و تابلوهای شنا ممنوعع را جدی بگیریم تا از حوادث تلخ بعدی جلوگیری شود.
انتهای پیام/

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آخرین اخبار مهم ایران و جهان
ويژه نامه
تعداد شماره ها: 0
به کانال تلگرامی ما بپیوندید جهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید جهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید جهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید جهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید جهت اطلاعات بیشتر کلیک کنید
  • Polls

    How Is My Site?

    View Results

    Loading ... Loading ...