خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۵/۰۲/۱۴ ۱۴:۰۹
شناسه خبر : ۹۵۰۲۱۴74

طرح انتقال آب در سیستان با هدف تغییر الگوی کشت و اقتصادی کردن اراضی کشاورزی صورت می گیرد

به نقل از اوشیدا؛ استاندار سیستان و بلوچستان در بازدید از روند اجرایی انتقال آب به ۴۶ هزار هکتار از اراضی دشت سیستان گفت: این طرح از روند منطقی و قابل قبولی برخوردار است بطوری که این طرح با صرف ۱۵۰۰میلیارد دلار آغاز و در حال حاضر از پیشرفت خوبی برخوردار بوده است. وی با […] ...

به نقل از اوشیدا؛

استاندار سیستان و بلوچستان در بازدید از روند اجرایی انتقال آب به ۴۶ هزار هکتار از اراضی دشت سیستان گفت: این طرح از روند منطقی و قابل قبولی برخوردار است بطوری که این طرح با صرف ۱۵۰۰میلیارد دلار آغاز و در حال حاضر از پیشرفت خوبی برخوردار بوده است.

n00046995-b
وی با عنوان اینکه، بیش از ۱۲۰۰ نیروی انسانی در سطوح مختلف در منطقه در این طرح مشغول به فعالیت هستند افزود: در حال حاضر دغدغه پیشرفت طرح وجود ندارد چرا که بیش از ۷۰۰ وسیله سنگین در منطقه جهت پیشبرد کار در حال فعالیت بوده که نشان از توان اجرایی مطلوب آن دارد.

وی با بیان اینکه، این طرح با وسعت حجم عملیات اجرایی و اراده قوی تا پایان سال ۹۶ کاملا آماده تحویل می باشد گفت: با پایلوت طرح انتقال آب به ۴۶ هزار هکتار اراضی دشت سیستان این طرح در ۱۶ ناحیه عمرانی تا پایان خرداد مورد بهربرداری قرار می گیرد و آب از طریق لوله به مزاراع کشاورزان انتقال خواهد یافت.

وی تاکید کرد: جهاد کشاورزی با الگو قرار دادن پایلوت، رسالت مهمی را بر عهده دارد تا مردم با دیدن اثرات تغییرات خود را اماده تحول در منطقه کرده و دغدغه کم آبی، عامل رنج در زندگی و اقتصاد مردم رفع گردد.

گفتنی است؛ ۱۳ پیمانکار درحال فعالیت در این طرح هستند که با تجهیز کارگاه ۶ پیمانکار دیگر تعداد ۱۹ پیمانکار در این طرح به منظور تحت پوشش قرار دادن ۴۶ هزار هکتار از ۱۳۰ هزار هکتار اراضی سیستان فعالیت خواهند داشت.