تاریخ انتشار : شنبه 29 آبان 1400 - 7:09
کد خبر : 1552

چابهار در تهیه طرح‌های راهبردی پیشگام است/ منطقه آزاد رامشار سیستان به زودی افتتاح می شود

چابهار در تهیه طرح‌های راهبردی پیشگام است/ منطقه آزاد رامشار سیستان به زودی افتتاح می شود

      مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور با بیان اینکه چابهار در تهیه طرح‌های راهبردی پیشگام است گفت: چابهار پیشران توسعه اقتصادی کشور است. به گزارش پایگاه خبری سیستان و بلوچستان سعید محمد در شورای اداری منطقه آزاد چابهار که تا بامداد ادامه داشت اظهار کرد: مقام

 

 

 

مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور با بیان اینکه چابهار در تهیه طرح‌های راهبردی پیشگام است گفت: چابهار پیشران توسعه اقتصادی کشور است.

به گزارش پایگاه خبری سیستان و بلوچستان سعید محمد در شورای اداری منطقه آزاد چابهار که تا بامداد ادامه داشت اظهار کرد: مقام معظم رهبری به مناطق آزاد و سواحل مکران توجه دارند بنابراین باید در این منطقه یک تحول بنیادین ایجاد شود و می‌خواهیم که در بحث تحول چابهار اقدامات جدی در دستور کار قرار گیرد.
وی با بیان اینکه منطقه آزاد “رامشار سیستان” هم به‌زودی افتتاح می‌شود گفت: دفتر این منطقه تحت نظر سازمان منطقه آزاد چابهار است و این سازمان باید طرح جامع رامشار را تهیه کند.


سعید محمد با بیان اینکه ظرفیت ترانزیتی چابهار بر کسی پوشیده نیست عنوان کرد: امیدواریم همه مسیرها چه ریلی و جاده‌ای هرچه سریع‌تر تکمیل شود چراکه در آن صورت چابهار می‌تواند نقش اساسی خود در بحث کریدور شمال به جنوب را به خوبی ایفا کند.
وی با تاکید بر اینکه ظرفیت‌های چابهار بسیار بالا است گفت: باید در موضوعات شیلات، صیادی، صنایع بسته‌بندی و تبدیلی و همچنین گلخانه‌ای کارهای بزرگی انجام شود چراکه اینگونه اقدامات ضمن اینکه اعتبار مالی زیادی نمی‌خواهد بلکه باعث ایجاد یک ثبات در بحث آمایش سرزمینی سواحل مکران می‌شود.
دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد با بیان اینکه چابهار مهمترین کانون پیمان‌های منطقه‌ای از جمله پیمان شانگهای خواهد بود گفت: چابهار نقطه اتصال کریدورهای شرق به غرب و جنوب به شمال است و این شهرستان را برای پایتخت دریایی و مرکز تجارت و فعالیت منطقه محیا می‌کنیم.
وی با بیان اینکه نگرانی‌های اجتماعی و توجه به معیشت مردم در مرکز توجهات و سیاست‌های منطقه آزاد قرار می‌گیرد عنوان کرد: پیوست فرهنگی و اجتماعی برای تمامی پروژه‌های سرمایه‌گذاری منطقه یک تکلیف است.
وی تاکید کرد: برنامه‌محوری و شفافیت بنیان کار در مناطق آزاد برای بازگشت به ریل اصلی اهداف تشکیل مناطق آزاد خواهد بود.
محمد اضافه کرد: برای ساماندهی حاشیه‌نشینی شهر چابهار و رفع مشکل آب آشامیدنی برنامه ویژه داریم و از طرفی صیادی به عنوان فعالیت اصلی منطقه باید تقویت شود و سازمان مکلف به حمایت از جامعه صیادی است.
به گفته وی، توسعه منطقه منفصل ریمدان تقویت توجه به شرق و پایداری اقتصادی و تجارت با همسایگان است.
محمد همچنین در این نشست اظهار داشت: باید درخصوص موضوعات مختلف به صورت شفاف با مردم سخن گفته شود تا بدبینی ایجاد نشود. سعی شود مردم در هر زمینه‌ای که سوال دارند توجیه شوند.
وی بر لزوم سلامت کاری تاکید کرد و گفت: همه کارکنان سازمان باید در این زمینه با دقت عمل کنند چون یک فضاسازی می‌تواند مجموعه مدیران و سازمان را زیر سوال ببرد.
دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بیان داشت: موضوع نارضایتی برخی از مردم در همه مناطق آزاد دیده می‌شود و برای همین باید سامانه شفافیت همچون کیش در منطقه آزاد چابهار هم راه‌اندازی شود. آنوقت همه موضوعات برای مردم روشن است و کسی نمی‌تواند بدون دلیل برخی مدیران را مورد اتهام قرار دهد. البته ذهنیت‌هایی که نسبت به مناطق آزاد است باید بررسی و آسیب‌شناسی شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

مشاهده مشخصات مجوز در سامانه جامع رسانه‌های کشور

مشاهده مشخصات مجوز در سامانه جامع رسانه‌های کشور