تاریخ انتشار : پنجشنبه 9 دی 1400 - 8:01
کد خبر : 2126

طرح جامع سرباز مهارت برای بهبود شرایط این نسل مفید است

طرح جامع سرباز مهارت برای بهبود شرایط این نسل مفید است

مدیرکل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان گفت: آموزش سربازان وظیفه برای یادگیری مهارت های اشتغالزایی، کارآفرینی و مهارت‌های کاربردی و اساسی زندگی می‌تواند در ایجاد شرایط مناسب این نسل مفید باشد به گزارش پایگاه خبری سیستان و بلوچستان، جلسه طرح سرباز مهارت با حضور ادهم کرد مدیرکل ورزش و جوانان استان سیستان و

مدیرکل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان گفت: آموزش سربازان وظیفه برای یادگیری مهارت های اشتغالزایی، کارآفرینی و مهارت‌های کاربردی و اساسی زندگی می‌تواند در ایجاد شرایط مناسب این نسل مفید باشد

به گزارش پایگاه خبری سیستان و بلوچستان، جلسه طرح سرباز مهارت با حضور ادهم کرد مدیرکل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان، فقیهی نماینده وزارت ورزش و جوانان و نمایندگان آموزشی نیروهای مسلح استان در محل دفتر مدیرکل برگزار شد‌.

در ابتدا نمایندگان مراکز آموزشی نظامی استان آمار تعداد سرباز های آموزش دیده و تعداد گواهی صادر شده را در سال گذشته و شش ماهه اول سال ۱۴۰۰ ارائه نمودند‌.

فقیهی در این جلسه گفت: این طرح با همکاری ستاد کل نیروهای مسلح، اداره کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان و جهاد دانشگاهی در استان اجرا می شود.

وی با اشاره به اینکه جوانان سرمایه ملی و نیروی اصلی توسعه کشور به شمار می روند خاطرنشان کرد: در همین راستا طرح جامع سرباز مهارت به دنبال این است که در فرصتی که کارکنان وظیفه، خدمت سربازی را طی می‌کنند، با گذراندن دوره‌های آموزشی «مهارت‌های زندگی» و «آشنایی با مهارت عمومی اشتغال و کارآفرینی» بتوانند آمادگی مناسب جهت ورود به عرصه کار و زندگی را کسب کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه اظهار داشت: مهارت آموزی بیش از ۱۸۲۸ سرباز نیروهای مسلح استان سیستان و بلوچستان (سپاه، ارتش و نیروی انتظامی) در دوره های مهارت های عمومی کارآفرینی، اشتغال و مهارت زندگی در شش ماه اول سال ۱۴۰۰ قابل تحسین است.

ادهم کرد همچنین در خصوص مصوبات مهم این جلسه نیز اشاره کرد؛

پیگیری نیازهای آموزشی حوزه اشتغال و مهارت های زندگی نیروهای نظامی و انتظامی برای اخذ مجوز از ستاد کل نیروهای مسلح

قرارگاه آموزشی استان آخرین وضعیت اشتغال افراد آموزش دیده را از طریق ستاکل نیروهای مسلح پیگیری نمایند

با عنایت به عدم امکان تغییر عناوین دوره های آموزشی و ظرفیتهای آموزش در استانها نیروهای نظامی و انتظامی نیازهای خودرا به ستاد کل نیروهای مسلح اعلام تا در صورت تایید به وزارت ورزش و جوانان ابلاغ گردد.

وزارت ورزش و جوانان تمهیدات لازم را با هماهنگی جهاد دانشگاهی جهت آموزش پرسنل وظیفه بدون سواد فراهم آورد.

در صورت وجود باقی مانده آمار آموزش این آما جهت تایید عملکرد سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان تخصیص یابد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

به کانال تلگرام ما بپیوندید