تاریخ انتشار : پنجشنبه 30 دی 1400 - 7:11
کد خبر : 2469

طی سال زراعی جاری بیش از ۴ هزار هکتار کشت قراردادی در سیستان و بلوچستان انجام شده است

طی سال زراعی جاری بیش از ۴ هزار هکتار کشت قراردادی در سیستان و بلوچستان انجام شده است

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان گفت: برای ارتقای کشاورزی، توسعه کشت قراردادی در اولویت سازمان جهاد کشاورزی است. به گزارش پایگاه خبری سیستان و بلوچستان محمدعلی نیکبخت در روز مزرعه خارج از فصل در جمع کشاورزان منطقه جلگه با اشاره به استعدادهای زراعی و باغی و شیلاتی اظهار کرد : با توجه شرایط

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان گفت: برای ارتقای کشاورزی، توسعه کشت قراردادی در اولویت سازمان جهاد کشاورزی است.

به گزارش پایگاه خبری سیستان و بلوچستان محمدعلی نیکبخت در روز مزرعه خارج از فصل در جمع کشاورزان منطقه جلگه با اشاره به استعدادهای زراعی و باغی و شیلاتی اظهار کرد : با توجه شرایط مطلوب اقلیمی، جلگه قطب کشاورزی استان است و در آینده نیز با تلاش کشاورزان قطب تولید محصولات ارگانیک کشور خواهد شد.


نیکبخت افزود: برای دستیابی به کشاورزی اقتصادی وتجاری، تکمیل زنجیره ازرش محوری ترین اقدام است و سازمان جهادکشاورزی استان سیستان وبلوچستان نیز برای توسعه کشاورزی در منطقه، کشت قراردادی را در اولویت کار خود قرار داده است.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی طی سخنانی با اشاره به تولید بیش از ٢ میلیون و ۶٠٠ هزارتن محصولات زراعی گفت: از این میزان تولید، ٣۶۴ هزارتن آن به تولید انواع سبزیجات شامل پیاز، گوجه‌فرنگی، بامیه، فلفل و… اختصاص دارد.

امان الله طوقی تصریح کرد: سهم تولید گوجه‌فرنگی در فضای باز از کل تولید سبزیجات، بیش از ۵٨ هزار و ٣٠٠ تن میباشد.
طوقی اظهار داشت: با توجه به شرایط اقلیمی استان ،سه نوبت گوجه‌فرنگی کشت و برداشت می‌شود
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی بیان داشت: از ابتدای امسال تاکنون ٢ هزار هکتار گوجه‌فرنگی در سیستان وبلوچستان کشت شده است
وی عمده مناطق تولید کننده گوجه‌فرنگی استان را در شهرستان های زرآباد ، چابهار، فنوج، دشتیاری، دلگان و خاش ذکر کرد.
امان اله طوقی تاکید کرد: بدنبال استفاده از ارقام با عملکرد بالا و کیفیت و بازار پسندی بیشتر و از طرفی کشت قراردادی می‌باشیم.

وی تصریح کرد: با کشت الگویی کشت گوجه‌فرنگی در منطقه و نتایج مطلوبی که حاصل شده برای تغییر الگوی کشت و توسعه اقتصادی گوجه‌فرنگی در منطقه با همیاری و مشارکت کشاورزان، کارخانه تولید رب گوجه و محصولات فرعی آن در منطقه با سرمایه‌گذاری این شرکت راه اندازی خواهد شد.

شایان ذکر است، در سیستان وبلوچستان طی سال زراعی جاری بیش از ۴ هزار هکتار کشت قراردادی انجام شده است.

گفتنی است، از نکات برجسته این مراسم حضور مدیر عامل شرکت بزرگ رژین تاک بودکه قول مساعد برای سرمایه گذاری در توسعه صنایع غذایی پس از تولید محصول گوجه‌فرنگی در منطقه داد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

به کانال تلگرام ما بپیوندید