تاریخ انتشار : یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۳:۱۶
کد خبر : 2490

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری؛

بهره مندی مرزنشینان از مراودات مرزی با ایجاد بازارچه خرده فروشی بدون تشریفات/ ۶ بازارچه خرده فروشی در استان ایجاد می شود

بهره مندی مرزنشینان از مراودات مرزی با ایجاد بازارچه خرده فروشی بدون تشریفات/ ۶ بازارچه خرده فروشی در استان ایجاد می شود

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری؛ از انجام صادرات و واردات توسط مرزنشینان ، به میزان ۱۶۰۰دلار در ماه، بدون تشریفات در بازارچه های خرده فروشی در آینده نزدیک خبر داد. به گزارش پایگاه خبری سیستان و‌بلوچستان؛ داود شهرکی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید ویژه ی شهرستانهای سراوان

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری؛ از انجام صادرات و واردات توسط مرزنشینان ، به میزان ۱۶۰۰دلار در ماه، بدون تشریفات در بازارچه های خرده فروشی در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری سیستان و‌بلوچستان؛ داود شهرکی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید ویژه ی شهرستانهای سراوان ،سیب و‌سوران ،مهرستان،گلشن که با حضور فاضلی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ، جمعی از مدیران استانی و شهرستانهای حوزه ی سراوان بزرگ، فرماندران شهرستانها ، مدیران واحد‌های انجام پذیرفت ، اظهار داشت:در حوزه ی سراوان بزرگ ، تمرکز ما بر توسعه این منطقه بر اساس توجه ویژه و استفاده از ظرفیت مرز در کنار اهمیت دادن به بخش های کشاورزی از جمله صنایع تبدیلی خرما می باشد .

وی ادامه داد:با توافقاتی که با کشور پاکستان انجام گرفته تا پایان سال آینده تعداد ۶ بازارچه خرده فروشی در استان به جهت بهبود وضعیت اقتصادی مرزنشینان ایجاد خواهدشد.

شهرکی خاطرنشان کرد: بازارچه های خرده فروشی محلی برای انجام مراودات تجاری مردم ساکن در دو طرف مرز می باشد آن هم بدون تشریفات موجود که با برنامه ریزی های که انجام شده مرزنشینان می تواند بر اساس اعلام از سوی دستگاه های متولی ،اقلام مجاز که اعلام می شود ،ماهیانه ۱۶۰۰ دلار صادرات و واردات از این بازارچه ها داشته باشند.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار خاطرنشان کرد: مشارکت سرمایه گذاران بومی منطقه در پیش برد برنامه های اقتصادی در این منطقه بسیار تأثیرگذار خواهد بود که می بایست بزرگان و‌معتمندان ابن منطقه مردم را به سمت سرمایگذاری هدفمند و اقتصادی در منطقه خودشان هدایت نمایند.

 

میزان صادرات و ارز آوری که از مرز کوهک انجام شده چند برابر منطقه آزاد تجاری چابهار بوده است

نماینده مردم سراوان ،سیب و سوران ،مهرستان ، گلشن در مجلس شورای اسلامی؛ در ادامه گفت: در سال‌جاری توزیع گاز مایع در حوزه سراوان بزرگ مطلوب بوده است

ملک فاضلی با اشاره به اینکه عملکرد توزیع گاز مایع در سال جاری ، متفاوت از سال‌های گذشته، در حوزه سراوان بزرگ ، مطلوب و رضایتبخش بوده است، اظهارداشت:عملکرد توزیع گاز مایع در سال جاری ، متفاوت از سال‌های گذشته، در حوزه سراوان بزرگ ، مطلوب و رضایتبخش بوده است .

وی افزود:تامین گاز به موقع با توجه به شرایط این منطقه موجب رضایت عمومی خواهد شد.

فاضلی خاطرنشان کرد:ایجاداشتغال فقط از طریق اهمیت به تولید و‌تجارت محقق می شود که تولید در سراوان بزرگ از طریق صنعت، معدن و کشاورزی و تجارت هم که ظریف این شهرستان با ۴۰۰ کیلومتر مرز مشترک با پاکستان محقق می شود .

وی افزود: با بررسی های انجام شده میزان صادرات و ارز آوری که از مرز کوهک انجام شده چند برابر منطقه آزاد تجاری چابهار بوده است که این مورد یکی از استعداد ها و‌ظرفیت های استانی و کشوری منطقه سراوان بزرگ محسوب می شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

به کانال تلگرام ما بپیوندید