تاریخ انتشار : چهارشنبه 6 بهمن 1400 - 7:25
کد خبر : 2587

ترس تنها ثمره آموزش در مدارس غیر استاندارد/ خطر ریزش سقف در مدارس روستایی دلگان

ترس تنها ثمره آموزش در مدارس غیر استاندارد/ خطر ریزش سقف در مدارس روستایی دلگان

 امنیت یکی از مهم ترین چیزهایی است که هرکس در محیط اموزشی نیازمند ان است. به گزارش پایگاه خبری سیستان و بلوچستان از دیرباز در روستاهای سیستان و بلوچستان مدارس کپری و در عین حال مدارس ناایمن که هر لحظه امکان تخریب ان وجود دارد مشاهده می شود. هرچند در طی سال های اخیر به

 امنیت یکی از مهم ترین چیزهایی است که هرکس در محیط اموزشی نیازمند ان است.

به گزارش پایگاه خبری سیستان و بلوچستان از دیرباز در روستاهای سیستان و بلوچستان مدارس کپری و در عین حال مدارس ناایمن که هر لحظه امکان تخریب ان وجود دارد مشاهده می شود.

هرچند در طی سال های اخیر به کمک خیران توجه ویژه ای به مدارس سیستان و بلوچستان شده به طوری که هر ساله مدارس زیادی در سراسر استان افتتاح می شود اما این تعداد مدرسه جوابگوی استانی با این وسعت که تعداد موالید ان هرساله افزایش می یابد پایگسخگو نیست.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با اشاره به رشد جمعیت دانش آموزی در سطح استان، گفت: با وجود ساخت سالانه هزار کلاس درس و جذب حداکثری نیروی انسانی باز هم کمبود فضا و نیرو در استان به شدت احساس می‌شود.

 

یکی از شهروندان دلگانی به خبرنگار پایگاه خبری سیستان و بلوچستان گفت: از حدود دو ماه قبل خانواده های دانش اموزان روستای پچهنوک ازتوابع بخش جلگه چاه هاشم باترس ودلهره ونگرانی خانوادهابه دلیل خرابی سقف مدرسه و هم سرمای شدیدمانع ازحضورفرزندانشان به کلاس درس شده اند.

 

بامری افزود: هربارفقط مسئولین در هنگام بازدید قول تعمیرسقف و ساخت سرویس بهداشتی برای این دانش اموزان داده اند و کار دیگری انجام نمیدهند اما با این حال باز هم از مسولان مربوطه خواهانیم باگذشت حدود دو ماه از خرابی سقف این مدرسه چاره اندیشی کنیدتادانش اموزان به غیرازتحصیل دغدغه دیگری نداشته باشند.

وی ادامه داد: مسولان به ویژه مسولان اداره نوسازی فکری به حال مدارس مخروبه وغیرکارشناسی شده بکنند. به ویژه در روستاهای شهرستان دلگان که بیشتر مدارس بلااستفاده هستند و خیلی ازمدارس به علت جانمایی نامناسب و به کارنگرفتن پیمانکارمتحد و نبود نظارت کافی برای دانش اموزان مشکل ومعلمین مشکل سازشده تاجایی که دربعضی مدارس ازترس سرما وریزش سقف مدارس و نبود مکان مناسب دیگری برای دایرنمودن کلاس درس اولیاء دانش اموزان مانع ازحضورفرزندانشان به مدرسه شده اند.

انتهای پیام

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

به کانال تلگرام ما بپیوندید