تاریخ انتشار : شنبه 14 اسفند 1400 - 7:08
کد خبر : 2993

آموزش شهروندی حل معضلات شهری را در بردارد

آموزش شهروندی حل معضلات شهری را در بردارد

 رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی گفت: این طرح نوید بخش آغاز آموزش های شهروندی به صورت مستمر جهت حل معضلات و مشکلات شهری است. حمیدرضا عابدی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری سیستان و بلوچستان بیان کرد: بر کسی پوشیده نیست که معضلات شهری چه بار مالی سنگینی بر مجموعه شهرداری تحمیل می

 رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی گفت: این طرح نوید بخش آغاز آموزش های شهروندی به صورت مستمر جهت حل معضلات و مشکلات شهری است.

حمیدرضا عابدی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری سیستان و بلوچستان بیان کرد: بر کسی پوشیده نیست که معضلات شهری چه بار مالی سنگینی بر مجموعه شهرداری تحمیل می کند به همین دلیل ارتقای آموزش های شهروندی بسیار مهم است و تمام مجموعه باید دست به دست هم جهت اثربخشی بیشتر آموزش ها و جلب مشارکت شهروندان دهیم.

وی با بیان اینکه مسأله بسیار مهم در این باره آموزش شهروندان در زمینه آشنایی با حقوق و وظایف شهروندی خود است که باعث ایجاد تعلق خاطر شهروندان به شهر می شود خاطرنشان کرد: اگر شهروندان با وظایف و حقوق خود آشنا باشند میتوان مسأله مطالبه گری را به آنان آموزش داد زیرا ریشه بسیاری از معضلات شهر نتیجه عدم آگاهی شهروندان از حقوق و وظایف خود می باشد.

عابدی گفت: در مرحله بعد اعتماد سازی دستگاه های مسئول از طریق پاسخگویی مثبت و کارآمد به مطالبات شهروندان بسیار حائز اهمیت می باشد.

رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری زاهدان با تاکید بر همکاری بیشتر سازمان فرهنگی و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی در زمینه حل مشکلات حاشیه شهر اظهار کرد: تجربه های همکاری پلیس راهور در زمینه آموزش فرهنگ ترافیک بسیار موفق بوده است و تداوم این همکاری باعث انسجام فعالیت های گروه آموزشی و کاهش هزینه هاست.

وی در پایان تاکید کرد: طرح هفتگی آموزش شهروندی که همراه با نمایشگاه معرفی روزهای برگزاری هر کارگاه است شامل شنبه های محیط زیستی،  یکشنبه های کودکان، دوشنبه های سلامت،  سه شنبه های شهر و شهروند، چهارشنبه های امنیت حقوق شهروندی
و پنجشنبه های خانواده می باشد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

به کانال تلگرام ما بپیوندید