تاریخ انتشار : یکشنبه 21 شهریور 1400 - 8:24
کد خبر : 507

ممنوعیت تخریب و برداشت از ذخیره گاه زیست کرهِ هامون/ دو شکارچی متخلف در زهک دستگیر شدند

ممنوعیت تخریب و برداشت از ذخیره گاه زیست کرهِ هامون/ دو شکارچی متخلف در زهک دستگیر شدند

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: تالاب هامون به عنوان ذخیرگاه زیست کرِه دارای اهمیت ویژه ای در دنیا است بنابراین هر گونه برداشت از بستر تالاب هامون و تخریب بستر و پوشش گیاهی ممنوع است. وحید پورمردان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری سیستان و بلوچستان عنوان کرد: تالاب هامون

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: تالاب هامون به عنوان ذخیرگاه زیست کرِه دارای اهمیت ویژه ای در دنیا است بنابراین هر گونه برداشت از بستر تالاب هامون و تخریب بستر و پوشش گیاهی ممنوع است.

وحید پورمردان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری سیستان و بلوچستان عنوان کرد: تالاب هامون به عنوان ذخیرگاه زیست کرِه دارای اهمیت ویژه ای در دنیا است حفظ و نگهداری آن از جمله وظایف ذاتی و اصلی سازمان حفاظت محیط زیست است بنابراین هر گونه برداشت از بستر تالاب هامون و تخریب بستر و پوشش گیاهی ممنوع است.

وی افزود: حفاظت و احیا از ذخیره گاه زیست کرهِ تالاب هامون در سطوح سازمان مرکزی، اداره کل و اداره شهرستان با همکاری سایر ارگانهای ذینفع و دستگاههای تصمیم گیر استان از جمله استانداری با اجرای دهها برنامه عمرانی، آموزشی در محدوده تالاب هامون در دستور کار قرار دارد.

پورمردان تصریح کرد: برنامه های عمرانی در محدوده تالاب هامون در چارچوب برنامه مدیریت جامع تالاب هامون با برنامه ریزی و اجرای محیط زیست استان در حال انجام است که می توان چندین برنامه لایروبی، حفر کانال، قُرق، نهالکاری اشاره کرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان اشاره کرد: از دیگر برنامه های اجرایی در محدوده ذخیرگاه زیست کُرهِ تالاب هامون، گشت های مراقبتی و کنترلیِ شبانه روزی یگان حفاظت محیط زیست است.

وی خاطرنشان کرد: یگان حفاظت محیط زیست شهرستان زابل در طی چند روز گذشته چندین خودروی عمرانی سنگین شامل یک دستگاه بیل میکانیکی و چند دستگاه کامیون کشنده حمل را در محدوده تالاب هامون حین تخریب و برداشت از بستر تالاب، شناسایی و توقیف کرده و متخلفین دستگیر شده در این خصوص را جهت پیگیری موضوع به مقام قضایی شهرستان تحویل داده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در ادامه گفت: یگان حفاظت محیط زیست شهرستان زهک حین گشت و کنترل در مناطق و زیستگاه های حوزه شهرستان یک تیم دو نفره از متخلفان باسابقه را بر اساس شواهد و تجربیات کاری در منطقه پیگیری و شناسایی کردند.

پورمردان ادامه داد: از متخلفان تعدادی ادوات شکار اعم از تور کشف و در یکی از دام های کاشته شده، تعداد ۸ قطعه پرنده از نوع کاکایی کشف شد همچنین پرنده های در دام افتاده بلافاصله از دام جدا و پس از تهیه مستندات و سایر موارد قانونی به دامان آسمان بازگردانده و دو نفر متخلف دستگیر شده جهت پیگیری موضوع به مقام قضایی شهرستان تحویل شدند.
انتهای پیام

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

به کانال تلگرام ما بپیوندید